Sofort w Grupie Klarna

Informacje o kliencie:

Grupa Klarna powstała w wyniku połączenia Klarna i Sofort w 2014 roku. We wrześniu 2017 r. zakończono akwizycję niemieckiej spółki BillPay, specjalizującej się w płatnościach online. Klarna, powstała w Sztokholmie w 2005 r., jest aktualnie jednym z większych europejskich banków, dostarczając swoje proste w obsłudze metody płatności przeszło 60 milionom konsumentów poprzez 70 000 sklepów internetowych. Grupa Klarna oferuje swoje usługi na 18 rynkach i zatrudnia ponad 1 600 pracowników. Misją firmy jest dostarczanie bezpiecznych i bezproblemowych płatności. Klarna oferuje płatności bezpośrednie (Pay now.), po odbiorze towaru (Pay later.) lub ratalne (Slice it.), które pozwalają klientom zapłacić w łatwy, instynktowny i bezpieczny sposób za swoje zakupy. Udziały w niej mają m.in. Sequoia Capital, Bestseller, Atomico i Permira. W Polsce Grupa Klarna jest obecna poprzez usługę przelewu bezpośredniego pod nazwą „Przelew.” (wcześniej znana jako Sofort). Niezmiennie jest ona dostarczana przez niemiecką firmę Sofort GmbH. 

„Przelew.” to innowacyjny system płatności internetowych, który jest dostarczany przez firmę z 12-letnim doświadczeniem w branży FinTech — Sofort GmbH. System ten umożliwia łatwą i bezpieczną automatyzację przelewów bezpośrednich, dokonywanych pomiędzy kupującym a sprzedawcą. Klient zostaje przekierowany do formularza szyfrowanego protokołem SSL, skąd loguje się za pomocą swoich danych bankowości internetowej i zatwierdza transakcję jednorazowym kodem weryfikacyjnym. Sofort GmbH nie wchodzi w posiadanie danych. Przelew zostaje dokonany przez system z całkowitym wyłączeniem udziału pracowników i osób trzecich w transakcji. Dane przesyłane do banku są podwójnie szyfrowane. Potwierdzenie inicjacji przelewu zostaje przesłane w czasie rzeczywistym — serwis internetowy otrzymuje informację o dokonaniu płatności za zakupy co pozwala na szybką realizację zamówienia Klienta.

Sofort GmbH jest regularnie audytowana przez TÜV Saarland i dobrowolnie poddaje się zasadom zarządzania bezpieczeństwem informacji zgodnie z normą ISO 27001, a także zleciła sprawdzenie oraz certyfikację przez TÜV Süd swoich istotnych procesów przedsiębiorstwa. Serwery Sofort GmbH spełniają te same wymogi bezpieczeństwa, które stawia się bankom.

Więcej informacji na: https://www.klarna.com/uk/about-us/

Zakres prowadzonych działań:

Doradztwo w zakresie komunikacji
Media relations
Pozycjonowanie eksperckie
Działania B2B