Case study STREFA AKTYWNOŚCI TARCZYŃSKI 2019 / 2020

STREFA AKTYWNOŚCI TARCZYŃSKI 2019 / 2020
Challenge and analysis

Challenge and analysis

(Polski) Marka Tarczyński promuje aktywny styl życia i spożywanie pożywnych oraz smacznych posiłków oraz mięsne przekąski, które dodają energii w czasie całego dnia aktywności. Wyzwaniem było dotarcie do jak najszerszej publiczności z kluczowymi przekazami, promując jednocześnie flagowe produkty marki.

Strategy

Strategy

(Polski) W Zakopanem pojawiła się STREFA AKTYWNOŚCI TARCZYŃSKI w czasie ferii, kiedy rodziny z dziećmi spędzają więcej czasu na dworze, uprawiając różnego rodzaju sporty. Żeby aktywnie spędzać czas na dworze, trzeba zjeść pożywne śniadanie. Marka Tarczyński zapraszała do wspólnej rozgrzewki i właśnie do wspólnego pożywnego śniadania.

Wyzwaniem komunikacyjnym dla Public Dialog było opracowanie takiej linii komunikacji, która kontekstowo umieści wybrane produkty marki Tarczyński ( Parówki naturalne, kabanosy, Gryzzale, chipsy mięsne – Proteiny) w mediach oraz w 30. wejściach „na żywo” w programie śniadaniowym TVP2 – „Pytanie na śniadanie”.

Kampania była realizowana we współpracy z agencją eventową KHS. Założeniem kampanii było szerokie dotarcie do grup docelowych: rodzin z dziećmi, kobiet, singli, seniorów, sportowców w naturalny sposób. Zgodnie z rekomendacja agencji, produkty były pokazywane w programie kontekstowo tak, aby wybrzmiały najważniejsze komunikaty i skojarzenia ważne z punktu widzenia marki: WSPÓLNE POSIŁKI, POŻYWNE ŚNIADANIE POLAKÓW, PRZEKĄSKA W CZASIE PODRÓŻY, PRZEKĄSKA DLA AKTYWNYCH, PRZEKĄSKA DLA SPORTOWCÓW, ŚNIADANIE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY.

Realization

Realization

(Polski) Działania rozpoczęliśmy od badania rynku, które zostały zrealizowane przez zewnętrzny Instytut Badań ARC Rynek, „Zwyczaje żywieniowe Polaków”, N:1036,CAWI, styczeń 2020r. Wyniki posłużyły jako podstawa do komunikacji z mediami, została przygotowana infografika z najciekawszymi informacjami. Wyniki posłużyły także jako temat do poszczególnych wejść „ na żywo” w Pytaniu na śniadanie. Do każdego przekazu i wybranego produktu marki Tarczyński, zostały dobrane odpowiednie osoby znane szerokiej publiczności z małego ekranu. Gwiazdy, oprócz obecności w Strefie podczas wejść „na żywo” w programie Pytanie na śniadanie, realizowały różne świadczenia ( wpisy na kanały social media, wpisy na blogi, komentarze eksperckie etc.) Do Strefy zawitali: Bartosz Obuchowicz z rodziną, Szymon Czerwiński – kucharz, Aneta Zając–aktorka, Makóweczki–blogerzy, Jacek Borkowski z dziećmi, Jacek Wszół–zawodnik Panthers Wrocław oraz szpadzistka Ewa Trzebińska). W wybranych wejściach pojawiała się także Monika Stromkie –dietetyk, która podkreślała, jak ważne są pożywne śniadania w oparciu o piramidę żywienia rekomendowaną przez Instytut Żywności i Żywienia.

Do głównych zadań agencji Public dialog należało: ścisła współpraca z agencją eventową, przygotowanie kierunków komunikacji i key messages, ścisła współpraca z redakcją Pytania na śniadanie, obecność na planie programu i wspieranie kierownika planu, praca nad scenariuszem wejść, dobór gwiazd i ekspertów,  koordynacja współpracy z nimi, działania media relations, przygotowanie wszelkich materiałów na potrzeby komunikacji z mediami, koordynacja współpracy z instytutem badań.

Effects

Effects

(Polski) Podczas niedzielnych programów PnŚ podczas ferii, Strefa Aktywności Tarczyński pojawiała się 6 razy przez 5 niedziel. Każde wejście to ok. 2-3 minut rozmowy z gwiazdami i ekspertami, w których kontekstowo pojawiały się produkty marki Tarczyński.

Szacowana oglądalność programu Pytanie na śniadanie to:492 tys. Osób

Szacowany zasięg profilu PnŚ na FB to 449 200

W efekcie działań agencji, w ciągu 2 miesięcy w mediach pojawiło się w sumie 92 publikacje

296 360 – dotarcie przekazu

AVE 134 547 PLN

W ciągu 36. dni  Strefę Aktywności Tarczyński w Zakopanem i w Szklarskiej Porębie odwiedziło ponad 15 000 osób (dane agencja KHS).